Історія коледжу

 

Чарівне Полісся, край предковічних лісів, мальовничих озер, чудових людей. Тут вже в 50-х роках минулого століття гостро відчувалась потреба в медичних кадрах, професійному медичному обслуговуванню населення,тому згідно наказу Міністерства охорони здоров'я Української РСР № 406 від липня 1961р. в селищі Рокитне Рівненської області було відкрите медичне училище.
Організатором нового навчального закладу був головний лікар району Кривокульский Богдан Дмитрович. На його долю випала велика і відповідальна робота: вибір і підготовка приміщень, комплектації кадрів, створення належної матеріальної бази. Це завдання Богдан Дмитрович виконав успішно і 1 вересня 1961 року новостворене медичне училище розпочало свій перший навчальний рік...
Першим директором Рокитнівського медичного училища був Сагайдаківський Георгій Мілетнійович (1961-1968 рр.)
В 1961-1962 училище займало лише один нинішній корпус № 2, де було 5 аудиторій і 2 кабінети. Медичну освіту акушерок здобували 1 група випускниць середньої школи, друга група майбутніх медсестер на базі 8 класу, всього 68 студенток.
В 1963 р. в закладі була створена бібліотека, завідувати якою призначено Павлюк Валентину Дмитрівну. Вона стала справжнім помічником, викладачам і студентам.
В 1962 - 1963 р. контингент студентів зріс на 64 чол. Тобто, в училищі навчалось 132 студенти. Працював лише один штатний викладач та 25 сумісників-лікарів.
Вирувало студентське життя. В книгах наказів за ці роки є суворі догани, накази про зняття стипендії, численні подяки за відмінне навчання і активну участь в громадському житті.
1964 рік - важлива віха в історії училища - відбувся перший випуск акушерок і медсестер.

В 1968 р. директором училища був призначений лікар-хірург Коваль Віктор Миколайович.
В цей період зміцніла матеріальна база, був побудований студентський гуртожиток на 100 місць, значно поліпшився інтер'єр аудиторій і кабінетів.

Нова віха в житті навчального закладу розпочалася в 1972 році, коли директором училища був призначений лікар-стоматолог Левченко Григорій Костянтинович. Протягом 24-річної роботи на цій посаді Григорій Костянтинович сформував педагогічний колектив справжніх однодумців, зробив великий внесок у зміцнення матеріальної бази навчального закладу. Під його безпосереднім керівництвом було проведено парове опалення, впорядковано складські приміщення, побудований тир, студентська їдальня, спортивний зал, бібліотека, 2 читальні зали, танцювальний майданчик, новий корпус училища, який був переданий лікарні під поліклініку.
Левченко Г.К. наполегливо працював і над підвищенням престижу професії медпрацівника: завдяки його активності в 1989 році була відкрита спеціальність «Стоматологія ортопедична» і в перший рік було набрано дві групи юнаків і дівчат з Рівненщини, Волині та Житомирщини. Першими викладачами були свої ж лікарі-практики: Левченко Г.К., Левченко Р.М., Пилипчук М.І., Чирко О.А., Хромей В.В. Завідуючим відділенням було призначено лікаря-стоматолога Горегляда М.М.
В 1994 році введено спеціальність «Стоматологія», де готували зубних лікарів. Ці фахівці призначалися для надання невідкладної стоматологічної допомоги учням шкіл та сільському населенню. Пізніше у зв’язку з процесом євроінтеграції назва цієї спеціальності змінена на «Зубний гігієніст».
Було обладнано нові аудиторії та стоматологічні лабораторії.
За багаторічну самовіддану працю на посаді директора училища Левченку Григорію Костянтиновичу було присвоєно високе звання «Заслужений лікар України».

 

 

В 1994 році директором училища став лікар-стоматолог Горегляд Микола Миколайович. Під його керівництвом зроблено євроремонт навчального корпусу №2, побудовано нову котельню, газифіковано училище, проведено каналізацію та воду.  Поліпшилась навчально-виховна та методична робота всього педколективу, якість навчання студентів. В 1994 році введено нову спеціальність "Зубний лікар". Ці фахівці призначалися для надання невідкладної стоматологічної допомоги учням шкіл та сільському населенню. Пізніше, у зв`язку з процесом євроінтеграції, назва цієї спеціальності змінена на "Зубний гігієніст".

Вирувало цікаве та насичене студентське життя. Студенти брали активну участь у різноманітних конкурсах, олімпіадах, змаганнях. Щорічно проводився конкурс "Кращий за професією". Натхненним організатором позакласних виховних заходів була Борищук Людмила Григорівна, заступник директора з виховної роботи.

З грудня 2011 року обов`язки директора виконував лікар Лазурін Олег Олександрович. В листопаді 2013 р. директором навчального закладу було призначено Демянчука Михайла Ростиславовича. Зміцніла матеріальна база, було придбано твердопаливний котел, що дозволило закладу перейти на автономне опалення.

 

 

 

19 травня 2016 року трудовим колективом на посаду директора вибрано викладача коледжу, лікаря Кравця Володимира Ростиславовича, з яким Рівненська обласна рада заключила контракт. Для представлення керівника прибули поважні гості в складі голови Рівненської обласної ради Драганчука М.М., голови Рокитнівської райдержадміністрації Кушніра М.З., голови Рокитнівської районної ради Кінчура А.А., помічника голови Рівненської обласної ради Корженка Ю.П., народного депутата України другого скликання Бурячинського О.М., начальника управління майновим комплексом Рівненської обласної ради Кирилюка В.В. (випускник нашого закладу).
Під час зустрічі з колективом були висловлені слова підтримки щодо розвитку й діяльності закладу та поставлені чіткі завдання перед новопризначеним керівником.

 

У лютому 2020 року Рокитнівське медичне училище реорганізовано у відокремлений підрозділ "Рокитнівський фаховий медичний коледж" комунального закладу вищої освіти "Рівненська медична академія" Рівненської обласної ради. Рішення затверджено наказом КЗВО "Рівненська медична академія" від 26.02.2020 року №54 ос/к. Нині медичний коледж готує працівників для всіх регіонів України за трьома спеціалізаціями: «фельдшер», «сестра медична», «гігієніст зубний». Студенти коледжу проходять навчально-виробничу практику на базі кращих лікувальних закладів Рівненщини та мають можливість працевлаштуватись по закінченню навчання у кращих медичних закладах України та за кордоном. В 2023 році заключено договір з лабораторією "Сінево" щодо працевлаштування випускників коледжу.
У плані підвищення кваліфікації викладачів коледж тісно співпрацює з Київським Національним медичним університетом ім. О. О. Богомольця, Житомирським медичним інститутом, Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.
Навчальний заклад має можливість удосконалювати свій навчально-методичний, науковий та матеріально-технічний рівень, бачить своє майбутнє у вдосконаленні підготовки фахівців та розвитку ступеневої вищої освіти.

У 2023-2024 навчальному році в закладі освіти навчальний процес забезпечують 28 штатних викладачів та 8 викладачів-сумісників.

Понад 85% всіх лікарів Рокитнівщини - це наші випускники. Здобувши середню медичну освіту , вони продовжили навчання у медичних вузах та повернулись на рідну землю дипломованими лікарями. Сьогодні - це гордість медицини нашого району.