Положення
про ведення навчальних журналів
у відокремленому підрозділі «Рокитнівський фаховий медичний коледж»
комунального закладу вищої освіти «Рівненська медична академія»
Рівненської обласної ради

1. Загальні положення
Дане Положення складене відповідно до Законів України «Про загальну середню освіту», «Про вищу освіту», «Про освіту», Постанов Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 №1717 «Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12- річний термін навчання» (із змінами), від 14.01.2004 №24 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти»; від 14.06.2000 №964 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад», наказу Міністерства освіти і науки України від 05.05.2008 №371 «Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти», наказу Міністерства освіти і науки України від 07.07.2010 №675 «Про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію студентів з предметів загальноосвітньої підготовки у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації, які здійснюють підготовку кадрів на основі базової загальної середньої освіти» , наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів №496 від 03.06.2008, листа МОН України від 17.08.2016 № 1/9-437 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах».
Цим Положенням визначається порядок ведення навчального журналу та оцінювання навчальних досягнень студентів ВП «Рокитнівський фаховий медичний коледж» (далі – коледж).

2. Порядок ведення навчального журналу

2.1.Загальні вимоги до ведення навчального журналу
Навчальний журнал – це обов’язковий документ навчального закладу (Рокитнівського фахового медичного коледжу), в якому фіксуються результати навчальних досягнень студентів, відвідування ними занять, стан виконання навчальних програм тощо.
Ведення журналу здійснюється викладачами коледжу та кураторами груп. Вони несуть особисту відповідальність за своєчасність, стан та достовірність записів.
Записи в журналах ведуться державною (українською) мовою, з іноземних мов частково допускається запис змісту заняття та завдання додому мовою вивчення предмету/дисципліни. Записи проводяться синьою пастою чітко і охайно. На сторінках журналу не допускаються будь-які виправлення, підтирання, замальовування коректором. У разі помилкового або неправильного запису поряд робиться правильний, який засвідчується підписом заступника директора з навчальної роботи і скріплюється печаткою.
Розподіл кількості сторінок для навчальних предметів/дисциплін відповідно до робочого навчального плану, з урахуванням поділу груп на підгрупи, при ви-вченні окремих предметів/дисциплін здійснює куратор групи. На кожний пред-мет/дисципліну виділяється необхідна кількість сторінок на весь навчальний рік.
Куратор групи записує на сторінках відповідного розділу журналу в алфавітному порядку прізвища та імена студентів, а також прізвище та ініціали викладача. Назва предмету/дисципліни пишеться зі строчної (маленької) літери у називному відмінку відповідно до навчального плану (наприклад, основи філософських знань).
Куратор групи на початку навчального року заповнює розділи «Реєстрація вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності» та «Відомості про студентів групи». Протягом семестру куратор веде облік проведених бесід з безпеки життєдіяльності. Після проведеної бесіди студенти ставлять підписи у колонці з датою проведення бесіди. В кінці кожного семестру куратор заповнює розділи «Зведена семестрова відомість успішності за семестр» та «Поведінка студентів».
Куратор групи веде облік відвідування (пропусків занять) студентами групи. Не пізніше, ніж через 3 дні після закінчення поточного місяця куратор групи відмічає на відповідній сторінці журналу кількість пропущених студентом годин. Пропущені години проставляються через дріб: у чисельнику – з поважної причини, у знаменнику – без поважної причини. Куратор підраховує загальну кількість годин, пропущених студентами групи за місяць, та окремо – з поважних і без поважних причин.
Відсутність студента на занятті позначається літерами «нб». Студент зобов’язаний відпрацювати пропущений матеріал протягом 10 навчальних днів (після виходу на заняття). У журналі оцінка за відпрацьований матеріал проставляється через дріб: нб – у чисельнику, оцінка – у знаменнику. Наприклад, нб/5. Із загальноосвітніх предметів пропущені заняття не відпрацьовуються.
Дата проведення занять записується дробом (арабськими числами), чисельник якого буде числом, а знаменник – місяцем поточного року. Усі записи щодо оцінювання різних видів діяльності та контролю роблять у формі називного відмінку: «зошит», а не «за зошит», «І семестр», а не «за І семестр».
Оцінювання навчальних досягнень студентів здійснюється за 12-бальною для предметів загальноосвітньої підготовки та 5-бальною системою для інших дисциплін і його результати позначаються цифрами відповідно 1–12, 2–5. Критерії оцінювання навчальних досягнень реалізуються в нормах оцінок, які встановлюють чітке співвідношення між вимогами до знань, умінь і навичок та показником оцінки в балах.
Викладачі української мови і літератури та світової літератури виконують вимоги щодо виконання письмових робіт студентів з загальноосвітньої підготовки і перевірки зошитів згідно з методичним листом МОН України №1/9-301 від 28.04.2006р. При оцінюванні кожного з видів мовленнєвої діяльності (українська мова, іноземна мова) оцінки виставляються та враховуються як поточні.
У разі не атестації студента робиться відповідний запис н/а. Студентам, які за станом здоров’я зараховані до спеціальної групи або звільнені від занять з фі-зичної культури (фізичного виховання), при виставленні семестрових та річних оцінок робиться відповідний запис зарах. (зараховано).
Виставлення в журналі крапок, оцінок зі знаками «мінус», «плюс», записи олівцем неприпустимі.
На правому боці журналу помічається дата проведення заняття, кількість годин, короткий зміст навчального матеріалу, що вивчається на занятті, згідно з робочою програмою, домашнє завдання (стисло записується його зміст, параграфи, сторінки підручника, номери завдань тощо), підпис викладача, що підтверджує факт проведення заняття. В колонці «Самостійна позааудиторна робота студента» записується номер самостійної роботи згідно робочої програми та кількість годин на її проведення (наприклад, СПР №3, 2 год).
Заміна занять записується по факту проведення, тобто в той день, коли вона була здійснена. Тема заняття, проведеного замість відсутнього колеги, записується на сторінку предмету/дисципліни тим викладачем, який проводить заміну. Праворуч в журналі в колонці «Підпис викладача» робиться запис «Заміна», і записуються прізвище та ініціали й підпис викладача, який робив заміну.

2.2 Контроль за веденням навчального журналу
Перевірка директором, заступником директора з навчальної роботи, завідувачем відділення стану ведення журналу здійснюється протягом навчального року щомісячно.
У розділі «Зауваження до ведення журналу» перевіряючі особи записують зауваження до ведення журналу із зазначенням дати перевірки, та, у разі необхідності, – термін усунення зауважень. Викладач ставить підпис та дату про ознайомлення із зауваженнями та, за необхідності, – відмітку про усунення недоліків.
Контроль за станом ведення навчальних журналів та їх збереженням як архівних документів покладається на директора коледжу.
Навчальні журнали не видаються на руки студентам, їх батькам та іншим стороннім особам. Куратор групи, викладач, завідувач відділення сам повинен знайомити студентів та батьків з успішністю студента.
Категорично забороняється виносити навчальний журнал за межі коледжу.

3. Оцінювання навчальних досягнень студентів

3.1. Загальні поняття
Основними видами оцінювання навчальних досягнень студентів є поточне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне), державна підсумкова атестація, диференційовані заліки, семестрові, перевідні та державні екзамени.
Оцінювання навчальних досягнень студентів здійснюється відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень студентів, затверджених відповідною цикловою комісією.

3.2. Виставлення оцінок до навчального журналу

3.2.1. Виставлення оцінок з предметів циклу загальноосвітньої підготовки
Поточна оцінка виставляється до класного журналу в колонку з надписом, що засвідчує дату проведення заняття, коли здійснювалося оцінювання студента.
Тематична оцінка виставляється до класного журналу в колонку з надписом Тематична без дати.
При виставленні тематичної оцінки враховуються всі види навчальної діяльності, що підлягали оцінюванню протягом вивчення теми. При цьому проведення окремої тематичної атестації при здійсненні відповідного оцінювання не передбачається.
Якщо студент був відсутній на заняттях протягом вивчення теми, не виконав вимоги навчальної програми, у колонку з надписом Тематична виставляється н/а (не атестований).
Тематична оцінка не підлягає коригуванню.
Оцінка за самостійну позааудиторну роботу (якщо вона передбачена навчальним планом) виставляється без дати в колонку з надписом СПР і враховується при виставленні оцінок за семестр як поточна оцінка.
Якщо навчальним планом з предмету передбачені теоретичні та практичні заняття, оцінки за них виставляються в колонки без дати з надписами Теорія (Лекція), Практика відповідно.
Семестрова оцінка виставляється без дати до навчального журналу в коло-нку з надписом І семестр, ІІ семестр. Семестрове оцінювання здійснюється на підставі тематичних оцінок.
Якщо студент був відсутній на заняттях протягом семестру, у відповідну клітинку замість оцінки виставляється н/а (не атестований).
Семестрова оцінка може підлягати коригуванню. Скоригована семестрова оцінка виставляється без дати у колонку з надписом Скоригована поруч із колонкою І семестр або ІІ семестр. Колонки для виставлення скоригованих оцінок відводяться навіть за відсутності студентів, які виявили бажання їх коригувати.
У триденний термін після виставлення семестрової оцінки студенти, які ви-явили бажання підвищити результати семестрового оцінювання або з певних при-чин не були атестовані, звертаються до директора коледжу із заявою про проведення відповідного оцінювання, у якій мотивують причину та необхідність його проведення.
Наказом директора коледжу створюється комісія у складі голови (директор або його заступник) та членів комісії: методиста, викладача, який викладає пред-мет у цій групі, а також затверджується графік проведення оцінювання. Коригування семестрового оцінювання проводиться не пізніше п’яти днів після подання заяви. У разі хвороби студента чи інших поважних причин термін може бути подовжено.
Члени комісії готують завдання, що погоджуються на засіданні циклової комісії і затверджуються директором коледжу. Завдання мають охоплювати зміст усіх тем, що вивчалися протягом семестру. Оцінювання проводиться у письмовій формі. Письмові роботи зберігаються протягом року.
На голову комісії покладається відповідальність за об’єктивність оцінювання та дотримання порядку його проведення. Комісія приймає рішення щодо його результатів та складає протокол. Рішення цієї комісії є остаточним, при цьому скоригована семестрова оцінка не може бути нижчою за семестрову.
У разі, якщо студенту не вдалося підвищити результати, запис у колонку Скоригована не робиться.
За результатами оцінювання видається відповідний наказ директора коле-джу.
Якщо з предмету передбачений екзамен, семестрова оцінка або залік не виставляються. Після проведення екзамену викладач виставляє оцінки у журнал у колонку з надписом Екзамен, а на правій сторінці журналу робить запис «Екзамен», ставить дату проведення та підпис.
Річна оцінка виставляється до журналу в колонку з надписом Річна без зазначення дати не раніше, ніж через три дні після виставлення оцінки за семестр.
Річне оцінювання здійснюється на основі семестрових або скоригованих семестрових оцінок.
У випадку не атестації студента за підсумками семестрів у колонку Річна ро-биться запис н/а (не атестований).
Річна оцінка коригуванню не підлягає.
Виставлення оцінки з державної підсумкової атестації здійснюється у колонку з надписом ДПА без зазначення дати.
Студентам, які не пройшли державну підсумкову атестацію, у колонку з надписом ДПА робиться запис н/а (не атестований(а)).
Студентам, які звільнені від проходження державної підсумкової атестації, робиться запис зв. (звільнений).

3.2.3. Виставлення оцінок з дисциплін циклів природничо-наукової та професійної підготовки
Поточна оцінка виставляється до класного журналу в колонку з надписом, що засвідчує дату проведення заняття, коли здійснювалося оцінювання студента.
Оцінка за самостійну позааудиторну роботу виставляється без дати в колонку з надписом СПР і враховується при виставленні оцінок за семестр як поточна оцінка.
Якщо навчальним планом з дисципліни передбачені теоретичні та практичні заняття, оцінки за них виставляються в колонки без дати з надписами Теорія (Лекція), Практика відповідно.
Семестрова оцінка виставляється без дати до навчального журналу в коло-нку з надписом І семестр, ІІ семестр. Семестрове оцінювання здійснюється на підставі поточних оцінок. Якщо вивчення предмету закінчується в даному семестрі, замість семестрової оцінки виставляється Залік.
Якщо студент був відсутній на заняттях протягом семестру, у відповідну клітинку замість оцінки виставляється н/а (не атестований).
Якщо з навчальної дисципліни передбачений екзамен, семестрова оцінка або залік не виставляються. Після проведення екзамену викладач виставляє оцінки у журнал у колонку з надписом Екзамен, а на правій сторінці журналу робить запис «Екзамен», ставить дату проведення та підпис.