В рамках проєкту «Арт-терапія для дітей війни» з 25 березня по 10 травня 2024 року проводиться традиційний обласний огляд-конкурс української естрадної пісні «ЮНА ЗІРКА» серед учнів закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти.
Мета конкурсу:
розвиток та популяризація жанру української естрадної пісні;
формування почуття патріотизму у дітей та учнівської молоді засобами українського мистецтва, підняття бойового духу;
виявлення, підтримка кращих дитячих, молодіжних колективів та окремих виконавців;
формування в дітей та учнівської молоді ціннісного ставлення до національної культури та традицій українського народу.
Студенти нашого коледжу, які є вихованцями вокального гуртка ЦДЮТ під керівництвом Ірини Кушнір, теж стали учасниками цього конкурсу.
З нагоди відзначення 210-ї річниці від дня народження великого українського поета, художника, громадського діяча Тараса Шевченка, студенти Рокитнівського фахового медичного коледжу долучилися до флешмобу «Єднаймо душі словом Кобзаря!» #НМЦВФПО_Єднаймо_душі_словом_Кобзаря
Кажуть, що 19-го березня лелеки повернулися в Україну у свої рідні домівки, ствердивши життя та близьку Перемогу нашої Держави над ворогом. Ця дата має ще одне важливе значення, адже саме в цей день народилася письменниця, «совість нації», «жінка-позиція» - надзвичайна Ліна Костенко, творчість якої – безмежний океан мудрості, честі та любові. Саме тому 21-го березня, у День поезії, з ініціативи викладача української мови та літератури Таргоній Тетяни Іванівни та за участі студентів II курсу спеціалізації Лікувальна справа у нашому коледжі відбувся літературний захід «Ліна Костенко і сьогодення» до дня народження легендарної мисткині-шістдесятниці Ліни Костенко, де головним було Слово, озвучене, відчуте, прожите кожним учасником цього дійства. Ця подорож у світ мистецтва дозволила усім відкрити душу і наповнитися світлом поезії. Ліна Костенко для багатьох уособлює справжню Україну. Вона є генієм сучасності, символом нескореної України, патріотка, поетеса-шістдесятниця, аристократка мужнього українського духу. Біографія Ліни Костенко є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості.
22 лютого 2024 року студенти-другокурсники ВП «Рокитнівський фаховий медичний коледж» взяли участь в онлайн форматі у круглому столі «Анатомія – абетка студента-медика», який організували та провели викладачі кафедри фундаментальних дисциплін КЗВО «Рівненська медична академія».
Студентки ІІ курсу спеціалізації Сестринська справа Мазура Софія та Смик Вікторія під керівництвом викладача анатомії людини кандидата педагогічних наук Довмантович Наталії Георгіївни презентували розповідь про видатного вченого-анатома світового рівня Володимира Олексійовича Беца. Професор Київського університету Св. Володимира В.О.Бец – засновник вчення про цитоархітектоніку кори головного мозку, вивчав гігантопірамідні нейрони п’ятого шару кори великого мозку, які отримали назву «клітин Беца»; досліджував функцію надниркових залоз, кровообіг у печінці; ріст та функцію остеобластів та остеоцитів.
Володимир Олексійович був всебічно освіченим вченим, умілим експериментатором, талановитим дослідником, чудовим лектором, вимогливим викладачем з високо розвинутим почуттям гумору, який пройшов європейську школу наукової та педагогічної підготовки. вчений самотужки опанував фото справу, навчився якісно друкувати книги і видрукував 30 таблиць «Атласу головного мозку людини». Він понад 22 роки очолював кафедру анатомії Київського університету Св. Володимира. Послідовники вченого гідно продовжили його наукову роботу: М.А.Тихомиров, Ф.А.Стефаніс, А.В.Сторков, М.С.Спіров, І.Є.Кефелі і саме завдяки їх досягненням київська анатомічна школа стала відомою в усьому світі.
20 лютого 2024 року студенти та викладачі ВП "Рокитнівський фаховий медичний коледж" вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Людей, які загинули у боротьбі за ідеали демократії та європейське майбутнє.
Ця дата стала символом незламної волі українського народу, його готовності боротися за свої права та гідність.
Однак, у боротьбі за права людини та громадянина, демократію і свободу, українці заплатили високу ціну – 107 загиблих Героїв Небесної Сотні!
Пам'ятаймо цей ГЕРОЇЧНИЙ ПОДВИГ!
...Список Небесної Сотні відкрився ще 22 січня 2014 року. Спочатку від вогнепальних поранень у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом знайшли тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року налічувалося вже 9 загиблих, а з цього дня на Майдані почалися масові розстріли. З 18 по 20 лютого загинуло найбільше людей - 78 осіб, після 20 лютого - ще 20. Майже одразу усіх загиблих назвали "Небесна Сотня", хоча насправді їх було більше ста.
Дату 20 лютого - День пам'яті Героїв Небесної Сотні - було встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року, з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, які змінили хід історії нашої держави.
Цього року ми вдесяте вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні - вдесяте в умовах війни з Росією.
Сьогодні, 22 січня 2024 року ми відзначаємо 105 річницю, як вперше, 22 січня 1919 року, на Софіївському майдані у Києві був проголошений Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).
Україна відзначає День Соборності України!
Офіційно це свято встановлено Указом Президента України “Про День соборності України” від 21 січня 1999 року № 42.
Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців.
Гасло до відзначення Дня Соборності – 2024: “Наша єдність – наша зброя”
День Соборності України - факти
За часів радянського режиму День Соборності не відзначався, більше того - будь-яка згадка про нього знищувалася, цей день вважали "контрреволюційним святом". Перше офіційне святкування відбулося в 1939 році, у місті Хуст, столиці Карпатської України. Тоді ці землі перебували у складі Чехословаччини. На демонстрацію вийшло понад 30 тисяч українців - так День Соборності став наймасовішим заходом українців за 20 років.
На державному рівні День Соборності України вперше відзначили в 1999 році після указу чинного президента країни Леоніда Кучми. Однак в 2011 році указом президента Віктора Януковича День Соборності був скасований на офіційному рівні, як і День Свободи 22 листопада - замість них 22 січня був заснований День соборності і свободи. Втім, уже в 2014 році президентським указом Петра Порошенка День Соборності України був відновлений.
День Соборності України - традиції свята
Головна традиція в День Соборності - це живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об'єднання українських земель і державну єдність. Історія цієї традиції починається в 1990 році - тоді живий ланцюг простягнувся з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. За різними оцінками, участь в акції взяли близько трьох мільйонів чоловік.
Відтоді це стало доброю традицією, яку щороку влаштовують у різних куточках України. У Києві 22 січня таким чином "з'єднують" два береги Дніпра - лівий і правий, символізуючи об'єднання Сходу і Заходу України.