Методична робота – один з важелів управління освітнім процесом закладу, який спрямований на:
– впровадження прогресивних форм і методів навчання та виховання,
– пошук більш раціональних методів,
– удосконалення освітнього процесу,
– підвищення якості підготовки студентів-медиків,
Завдання визначених напрямків методичної діяльності реалізовуються через різні науково-методичні проекти, завдання яких – всесторонньо сприяти зростанню методичної та фахової майстерності кожного члена колективу, формувати у працівників коледжу готовність до впровадження сучасних інноваційних технологій, прагнення до оволодіння педагогікою співробітництва та співтворчості на принципах особистісно зорієнтованих методик навчання та виховання, спонукати до експериментальної, науково-дослідницької роботи.
Структура методичної роботи
Педагогічний колектив коледжу працює над реалізацією науково-методичної проблемної теми: „Формування конкурентноспроможної особистості шляхом впровадження інноваційних технологій”, „Пріоритети морально-етичного виховання студента-медика ХХІ ст.”
Координатором усієї методичної роботи з питань запровадження інноваційних технологій в коледжі є методична рада, яка на своїх засіданнях визначає основні напрямки методичної роботи закладу на навчальний рік, шляхи удосконалення методичної та навчально-виховної роботи, розглядає теоретичні питання, визначає основні аспекти практичної реалізації та застосування новацій, вивчає їхню доцільність та результативність, розробляє методичні рекомендації з використання педагогічного досвіду, розробляє заходи з підвищення профмайстерності викладачів, затверджує плани роботи методичних комісій.
Центром методичної роботи в коледжі є методичний кабінет, який координує та направляє роботу циклових комісій на підвищення професійного рівня викладачів, пропагує досягнення педагогічної науки, інформує про нові публікації щодо викладацької діяльності, вивчає та впроваджує ППД, узагальнює та поширює досвід роботи викладачів коледжу та регіону.
В методичному кабінеті зосередженні кращі методичні розробки теоретичних і практичних занять та посібники наших викладачів.
Стержнем методичної роботи є 3 циклові комісії:
– загальноосвітньої підготовки;
– дисциплін природничо–наукової підготовки;
– практичної і професійної підготовки.
В практику закладу ввійшло проведення декадників циклових комісій, під час яких аналізується методична робота, проводяться показові заняття і виховні заходи з усіх навчальних дисциплін.
Робота циклових комісій спрямовується на створення належних умов для якісного навчання кожного студента та формування і розвиток базових, основних, предметних компетенцій особистості. На засіданнях ЦК розглядаються сучасні навчально-методичні проблеми медичної освіти, впровадження новітніх освітніх технологій, особливості виховання та творчого розвитку сучасного студента-медика.
Викладачі постійно беруть участь у регіональних об’єднаних засіданнях циклових комісій та об’єднаних заняттях школи молодого викладача, щорічних конференціях викладачів регіону з питань освітнього процесу.
Творчістю та професіоналізмом відзначаються викладачі вищої категорії та педагоги із званнями, які є наставниками при стажуванні у новопризначених викладачів.
Станом на 1 вересня 2023 року навчальний процес у коледжі забезпечують 38 викладачів, з них: 28 штатних і 10 викладачів-сумісників.
Серед штатних викладачів вищу кваліфікаційну категорію мають 16 осіб (57%), першу категорію – 5 (18 %), другу категорію – 5 осіб (18%), спеціаліст – 2 (7%) . Звання «Старший викладач» мають 6 осіб (21%). Звання «Викладач-методист» мають 7 викладачів (25%).
З метою підвищення свого кваліфікаційного рівня викладачі відповідно до графіка проходять курси підвищення кваліфікації на базі РОІППО, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (м. Київ) та Житомирського медичного інституту.
Положення про атестацію педагогічних працівників
Положення про атестацію кабінетів
Положення про методичний кабінет
Положення про показове заняття
Склад методичної ради на 2024/2025 навчальний рік
Голова ради – Довмантович Наталія Георгіївна, методист, кандидат педагогічних наук, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
Члени ради:
1. Лісовець Галина Михайлівна, в.о.директора, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
2. Попчук Майя Василівна, заступник директора з навчальної роботи, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист
3. Бескровна Альона Іванівна, завідувач відділенням, спеціаліст вищої категорії, старший викладач.
4. Ничипорчук Наталія Федорівна, голова циклової комісії практичної та професійної підготовки, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
5. Кисорець Людмила Іванівна, голова циклової комісії загальноосвітньої підготовки, спеціаліст вищої категорії, старший викладач.
6. Ковалевич Марія Анатоліївна, голова циклової комісії дисциплін природничо-наукової підготовки, спеціаліст І категорії, старший викладач.
7. Кравець Володимир Ростиславович, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
8. Паюк Лілія Володимирівна, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.
9. Євпат Віталій Йосипович, спеціаліст вищої категорії, старший викладач.
10. Кравченко Віктор Миколайович, спеціаліст вищої категорії, старший викладач.
11. Стрілець Світлана Вікторівна, спеціаліст вищої категорії, старший викладач.
12. Терещук Олег Анатолійович, спеціаліст вищої категорії, старший викладач.
13. Чубик Олександр Олександрович, спеціаліст вищої категорії, старший викладач.
14. Пасічнюк Ірина Миколаївна, спеціаліст вищої категорії, старший викладач.
15. Ничипорчук Світлана Олексіївна, спеціаліст вищої категорії.
16. Чорнобрива Людмила Володимирівна, спеціаліст вищої категорії.